ПРОГРАМА-2030

На протязі 2021 року здійснювалося розроблення матеріалів проекту Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки (Програма-2030) відповідно до концепції, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1412-р.

В якості розробника проекту Програми-2030 УкрНДІАТ було визначено рішенням Мінстратегпрому України.

Окрім проекту самої Програми-2030 інститутом було організовано і виконано роботи з розроблення методики оцінки ефективності її реалізації, а також акту державної науково-технічної експертизи.

Після затвердження Програми-2030 постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 року № 951 фахівцями УкрНДІАТ розроблено і подано до Мінстратегпрому пропозиції щодо організації робіт з виконання завдань і заходів програми, зокрема запропоновано механізм формування звітів за результатами 2021 року.

КОРПОРАТИВНА СТАНДАРТИЗАЦІЯ

В межах наявних ресурсів УкрНДІАТ здійснював функції Головної організації з корпоративної стандартизації в інтересах підприємств і організацій авіаційної промисловості, зокрема, в частині прийняття корпоративних нормативних документів на основі стандартів ГОСТ.

Інститутом розроблено і направлено провідним підприємствам авіабудування пропозиції щодо створення нового Технічного комітету стандартизації – в інтересах розроблення і виробництва авіаційної техніки.

Літак Ан-178

В рамках виконання на протязі 2021 року договору з ДП «АНТОНОВ» за темою «Актуалізація нормативного базису ДП «АНТОНОВ» для проектування і виробництва літака Ан-178 в умовах дії Закону України «Про стандартизацію» інститутом внесено певний внесок у виконання державного замовлення на будівництво літаків Ан-178.

Міжнародна активність

З метою інформаційного забезпечення щодо сучасних світових тенденцій у галузі розроблення і використання композиційних матеріалів для авіаційної техніки фахівці УкрНДІАТ протягом 2021 року брали активну участь у роботі Міжнародного товариства з просування технологій матеріалів і виробничих процесів SAMPE.