17 грудня 2021 року ДП «АНТОНОВ» підписало контракт на постачання протипожежного літака Ан-32П для ДСНС України.

Також, між ДК “Укроборонпром” і Міністерством внутрішніх справ України було підписано меморандум про співпрацю і взаємодію, спрямований на створення європейського авіаційного хаба пожежної безпеки.

Cам пожежний літак не збудують “з нуля”, а перероблять з вже готового транспортного літака Ан-32Б, який був виготовлений у 2011 році для ВПС Іраку.

Літак Ан-32П призначений для гасіння лісових пожеж, транспортування і десантування пожежників і спеціального спорядження, обладнання та вантажів, необхідних для їхньої роботи. Завдяки цій техніці є можливість активно впливати на хмари для штучного викликання опадів над зоною пожежі.

Літак здатен нести 8000 літрів вогнегасної рідини у чотирьох зовнішніх змінних баках. Скидати рідину можна як одночасно з усіх місткостей, так і з кожної окремо із заданим проміжком часу. Ан-32П має крейсерську швидкість 450 км/год, а радіус його дії становить 150 км.

В церемонії підписання контракту на поставку літака Ан-32П, на запрошення ДП «АНТОНОВ» взяли участь представники АТ УкрНДІАТ.