22 листопада 2021 року українська авіакомпанія Air Ocean Airlines почала обслуговувати внутрішні рейси, поєднуючи між собою міста України. Перший комерційний переліт було здійснено регіональним реактивним пасажирським літаком Ан-148-100Е, розробленим ДП «АНТОНОВ» за участі провідних підприємств авіаційної промисловості України, в тому числі й Українського науково-дослідного інституту авіаційної технології.

Літак Ан-148 призначений для пасажирських перевезень на регіональних і близькомагістральних маршрутах з можливістю базування як на злітно-посадкових смугах зі штучним покриттям, так і на грунтових смугах, розташованих на висоті до 4100 метрів над рівнем моря, за будь-яких кліматичних умов. Крейсерська швидкість польоту літака становить 780-850 км/год із практичною дальністю до 4400 км.

За своїми аеродинамічними характеристиками Ан-148 відповідає всім сучасним вимогам. За рахунок розташування двигунів високо над землею вірогідність їх пошкодження зведена до мінімуму, літак може використовуватись навіть на непідготовлених аеродромах.

Повний цикл обслуговування літаків Ан-148 буде виконуватись в межах України за участю таких підприємств: ДП «АНТОНОВ», ПАТ «Мотор Січ», ДП «ХАКБ», ЗАО «УКРАНАЛИТ» та іншими.

Весь технічний та інструкторський персонал підготовлений на ДП «АНТОНОВ». Навчання  льотного складу проходить з використанням сучасного тренажеру, який дозволяє відпрацьовувати всі ситуації, що можуть виникнути під час реального польоту.

На сьогоднішній день у флоті авіаперевізника є два літаки Ан-148. Загалом авіакомпанія Air Ocean Airlines планує експлуатувати до 10 літаків такого типу. Відновлення використання вітчизняного літака зробить регіональні перельоти більш доступними, а також надасть імпульс подальшому розвитку програм пасажирських регіональних літаків.

Бажаємо авіакомпанії Air Ocean Airlines повних завантажень на рейсах та швидкого додавання частот!

P.S. Роль АТ “УкрНДІАТ” в проекті Ан-148: