Наприкінці липня поточного року Державний концерн «Укроборонпром», з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. №142 «Деякі питання управління державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі», оголосив конкурсний відбір претендентів на заняття 2 (двох) посад незалежних членів Наглядової ради Акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут авіаційної технології».

11 серпня 2021 року, був останній день подання претендентами  заяв  для участі в конкурсному відборі. Ми б хотіли поставити декілька запитань з цього приводу директору групи корпоративних питань Реєнтенко Тетяні Михайлівні.

Прес-служба: Тетяно Михайлівно, звичайно, це дуже суттєва подія для АТ «УкрНДІАТ», яке є третім акціонерним товариством серед підприємств Державного концерну «Укроборонпром», щодо якого оголошено конкурсний відбір претендентів на заняття посад незалежних членів Наглядової ради акціонерного товариства.

Колектив Товариства вболіває як за сьогодення, так і за майбутнє Інституту, ми уважно стежимо, як відбувається ця процедура з моменту оголошення інформації про конкурс на сайті ДК «Укроборонпром», та з нетерпінням чекаємо оголошення його результатів.

Ми б хотіли у Вас запитати, Тетяно Михайлівно, яка інформація у Вас є щодо цього питання?

Реєнтенко Т.М.: На здивування, до нас звернулась чимала кількість ймовірних претендентів. Майже всі вони відомі вчені, доктори наук, професори, лауреати Державних премій України, члени-кореспонденти Національної академії наук України, адміністратори. Найбільше їх цікавили питання, що стосуються фінансово-економічного стану Товариства, про перспективи  діяльності, а також, чи є Стратегічний план розвитку на подальшу перспективу.

          Для отримання додаткової інформації щодо умов оголошеного конкурсного відбору ми направляли всіх бажаючих на офіційний сайт ДК «Укроборонпром», де розміщена детальна інформація щодо конкурсу.

          Також в Інституті на офіційному сайті, у відповідних розділах в достатній кількості розміщена інформація про діяльність Товариства, де всі охочі мали можливість ознайомитись з інформацією, яка їх цікавила.

        

Прес-служба:  Правильно ми розуміємо, що основна справа комісії — обрати кращого з кращих з тих, хто виявив бажання взяти участь у конкурсі?

Реєнтенко Т.М.: Звичайно. Порядок проведення конкурсного відбору визначений постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. №142 та Положенням про принципи формування Наглядової ради затвердженої загальними зборами акціонерів АТ «УкрНДІАТ», протокол від 23 квітня 2021 року №27.

Прес-служба:  І скільки  таких можливих претендентів до нас звертались?

Реєнтенко Т.М.: Близько десяти осіб. Це люди, які є членами громадських організацій, мають досвід в корпоративному управлінні.

Прес-служба: Нам відомо, що деякі з можливих кандидатів відмовились від участі у конкурсі, оскільки мають сумніви в його прозорому проведенні… В постанові Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. №142 зазначено, що комісія забезпечує прозорість конкурсного відбору, але окрім цих слів, там не записано жодного механізму реалізації забезпечення цієї самої прозорості… Не відомо, скільки людей подали заяви на участь у конкурсі та яка їх категорія, з якої причини та скільки з них не пройшли кваліфікаційний відбір, якщо не пройшли, то з якої причини… Скільки в результаті залишилось кандидатів? Ті самі та інші питання хвилюють багатьох акціонерів нашого Товариства, оскільки за 26 років його існування жодного разу не була затримана виплата дивідендів і для них дуже важливо, щоб конкурс приніс для майбутньої діяльності Товариства тільки хороші результати. Як Ви думаєте, відбудеться конкурс? Чи будуть обрані кандидати в незалежні члени Наглядової ради? Чи буде комісією забезпечена прозорість конкурсного відбору?

Реєнтенко Т.М.: Звісно ж, конкурс відбудеться, і ми дуже сподіваємось на його прозоре проведення. Ми віримо в те, що результати проведеного конкурсу не викличуть невдоволення як у кандидатів, так і у акціонерів Товариства.

Хочу доповнити, що АТ «УкрНДІАТ» є головною організацією з розробки та реалізації Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021–2030 роки, яка необхідна для всіх підприємств авіаційної промисловості України, і це дуже важлива функція…

 Фахівці, які до нас звертались, в разі обрання збираються посилити в діяльності Товариства саме цю функцію.

Прес-служба: Ну, звичайно, ми дуже сподіваємось, що наш Інститут буде розвиватися і надалі.

А не може бути такого, що раптом серед обраних кандидатів з’являться не фахівці?

Реєнтенко Т.М.: Такого не може бути, адже Комісія ухвалює правильне рішення.

 Прес-служба:  Дякуємо, Вам, Тетяно Михайлівно, за відповіді. І ми всі будемо сподіватись, що Комісія обере достойних незалежних членів Наглядової ради.

Прес-служба АТ «УкрНДІАТ»