Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення Ради національної безпеки та оборони “Про розвиток літакобудівної галузі України” від 4 червня 2021 року. Відповідний документ № 268/2021 разом із рішенням був оприлюднений на сайті президента.

Згідно з рішенням РНБО, Кабмін зобов’язаний у місячний термін актуалізувати план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2030 року.

Зазначається, що цей крок робиться з метою забезпечення розвитку виробничого, конструкторського, науково-дослідного та кадрового потенціалу, створення виробництва конкурентоспроможної авіаційної техніки, зокрема шляхом укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування та інших засобів з просування продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішніх ринках, вдосконалення організаційної структури управління авіабудівної галузі та вжиття заходів з імпортозаміщення в літакобудівній  та вертолітобудівній галузях.

Крім того, уряд має у місячний термін затвердити Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки (Програма – 2030).

Наприкінці 2020 року Мінстратегпром України, як державний замовник, визначив АТ «УкрНДІАТ» розробником Програми-2030. В розробці зазначених документів УкрНДІАТ відіграв провідну, координаційну роль.